Biznes

Jak działa bitcoin? Ile można zarobić na bitcoin?

W ostatnich latach dość popularne stało się inwestowanie w kryptowaluty, w tym w bitcoin. A ile można zarobić na tej wirtualnej walucie i czy się to opłaca? Jak działa bitcoin i czym jest blockhain? Wyjaśniamy.

Jak działa bitcoin?

Bitcoin to jedna z najpopularniejszych wirtualnych walut, która działa poza kontrolą rządów czy banków, dlatego też zapewnia ogromną anonimowość i prywatność. Nie da się go podrobić ani dodrukować, ponieważ materialnie nie istnieje. Bitcoiny przechowuje się bezpośrednio na komputerze lub w portfelu online. Tak samo jak w przypadku innych kryptowalut, bitcoin może służyć do finansowania rozmaitych elektronicznych transakcji. Możesz go wysłać do dowolnego miejsca bez kosztownych prowizji i limitów czasowych. Możesz nim również płacić za niektóre towary i usługi, a nawet wymienić go na złotówki, dzięki specjalnym kantorom i bitomatom. Jak korzystać z kantorów bitcoin tłumaczy artykuł w serwisie premiadlaciebie.pl, jest to niezwykle proste i, co istotne, nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Możesz skorzystać zarówno ze stacjonarnego kantoru kryptowalut, jak i tego online.

Czym jest blockchain?

Funkcjonowanie bitcoina oparte jest na blockchain, czyli pewnego rodzaju cyfrowej księdze rachunkowej, która przechowuje zapis wszystkich bitcoinowych transakcji. Co ważne, dostęp do blockchain może mieć każdy w dowolnym momencie i miejscu na świecie. Każda transakcja jest publicznie dostępna, lecz anonimowa. Dla lepszego zobrazowania można porównać blockchain do wyciągu z konta bankowego, z tą różnicą, że możesz zobaczyć nie tylko swoje wpłaty i wypłaty, ale również wszystkie transakcje innych użytkowników w czasie rzeczywistym.

Ile można zarobić na bitcoin?

Jak już powiedzieliśmy, bitcoinem możesz płacić za rozmaite towary i usługi, możesz go kupić również w celach inwestycyjnych. W Polsce inwestowanie w bitcoin jest całkowicie legalne. Jednak, aby zacząć zarabiać na kryptowalutach, musisz posiadać pewną wiedzę na ich temat i potrafić właściwie przewidzieć przyszły rozwój ich ceny. Istnieje kilka możliwości zarabiania na bitcoinach. Po pierwsze, możesz kupić kryptowalutę i sprzedać ją z zyskiem na giełdzie (ale tylko w przypadku, gdy kurs bitcoina będzie wzrastać). Drugi sposób to CFD, czyli zakup kontraktów na różnice kursowe. W tym celu musisz założyć indywidualny rachunek na wybranej platformie brokerskiej, by spekulować na ruchach cen bitcoina (tak naprawdę nie posiadając rzeczywistej kryptowaluty). Możesz również zakupić specjalistyczny sprzęt do szyfrowania danych i dostawać bitcoiny za wkład do systemu informatycznego. Jednak jest to dość skomplikowane i musisz posiadać sporą wiedzę z zakresu programowania.

Jak widać, możliwości inwestowania w bitcoin jest kilka, jednak trudno określić, ile tak naprawdę można zarobić na tej kryptowalucie. Cena bitcoina jest stosunkowo zmienna i nikogo nie powinno zdziwić, jeśli w ciągu dnia spadnie lub wzrośnie o 6 USD. Tak duże wahania dzielą inwestorów na tych bardziej sceptycznie i tych optymistycznie nastawionych do kryptowalut. Ci pierwsi uważają bitcoin za zbyt ryzykowny i niestabilny, drudzy zaś twierdzą, że tak duże wahania ceny dają szansę na ogromne zyski.

22 czerwca 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.