Turystyka

Co zabrać na Wyspy Kanaryjskie? 5 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć

Wyspy Kanaryjskie, „Wyspy Szczęśliwe” to 7 wysepek i 6 wysp położonych na Oceanie Atlantyckim. Należą do terytorium Hiszpanii i są jednym z najbardziej malowniczych i bezpiecznych miejsc świecie. Jeśli wybierasz się podróż na Wyspy Kanaryjskie, musisz pamiętać o kilku ważnych sprawach dotyczących zabieranych przez Ciebie ubrań i dokumentów.

1. Ubranie

Najlepiej spakuj więcej przewiewnych rzeczy, lnianych i bawełnianych – na Wyspach Kanaryjskich jest upalnie, powietrze jednak przesycone jest wilgocią. Na pewno musisz zabrać ze sobą akcesoria niezbędne do słonecznego wypoczynku: stroje kąpielowe, buty dowody i do spacerowania po kamienistych pagórkach, krem z filtrem, odpowiednie nakrycie głowy. Nie zapomnij zabrać za sobą także ciepłego swetra, noce na na „Wyspach Szczęśliwych” mogą być bowiem bardzo chłodne. W sezonie zimowym na Wyspach Kanaryjskich jest nieco chłodniej, dlatego ten termin wyjazdu powinien odpowiadać szczególnie rodzinom z małymi dziećmi – wyjazd w tym czasie będzie służył spacerom i odpoczynkowi w innej formie niż plażowanie.

Koszula, buty i aparat fotograficzny

2. Polisa

Ponieważ lekarstwa i koszty wizyty lekarskiej są dość drogie, dobrze jeśli pomyślisz o wykupieniu polisy (gdy jest to wyjazd zorganizowany przez biuro podróży przeważnie jej koszty ubezpieczenia medycznego są wliczone w koszty wyjazdu). Jeśli należysz do aktywnych sportowców,wybierz dla siebie opcję rozszerzonego ubezpieczenia- będzie ono na pewno droższe od turystycznego, ale jego plusem jest to, że masz spokojną głowę o swoją przyszłość w nieprzewidzianych sytuacjach.

3. Dokumenty

Ponieważ Wyspy Kanaryjskie są zaliczane do terytorium Hiszpanii, obowiązują na nich zasady takie jak w Unii Europejskiej. Zabierz ze sobą dowód osobisty lub paszport. Jeśli masz zamiar przebywać na „Wyspach Szczęśliwych” dłużej jak trzy miesiące, koniecznie musisz posiadać wizę. Planując przejażdżki po Wyspach Kanaryjskich własnym samochodem, uwzględnij także wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy. Pamiętaj również, że jadąc na Wyspy Kanaryjskie musisz mieć szczepienie na wirusowe zapalenie wątroby typu B.

Paszport niemiecki

4. Karta płatnicza i czeki podróżne

W większości hoteli na Wyspach Kanaryjskich zapłacisz kartą typu VISA, MasterCard i popularnymi w Polsce kartami płatniczymi. Możesz także zrealizować czeki podróżne (American Express,Thomas Cook, Citicorp oraz Euroczeki).

5. Pieniądze

Na Wyspach Kanaryjskich obowiązuje waluta euro, warto więc byś przed wyjazdem zaopatrzył się w wystarczającą ilość tych banknotów.

Niewątpliwie jeśli postanowisz odwiedzić Wyspy Kanaryjskie, spędzisz czas w bajkowym zakątku świata przy niewielkim wysiłku z Twojej strony – nie musisz się martwić o pogodę (podwajając tym samym ilość rzeczy w walizce), natomiast standardy Unii Europejskiej zapewnią Ci komfort związany zobowiązującą walutą czy dokumentami.

22 lutego 2016

1 komentarz do “Co zabrać na Wyspy Kanaryjskie? 5 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.