3 ciekawostki o zespole Łzy, które warto znać
Kultura, Rozrywka

3 ciekawostki o zespole Łzy, które warto znać

Wydaje się, że piosenki zespołu Łzy nie przestają być na topie od czasu rozpoczęcia jego działalności. Grupa z Adamem Konkolem na czele może pochwalić się wieloma sukcesami w branży muzycznej, a niektóre utwory mają niezwykle barwną historię powstania. Myślisz, że wiesz już wszystko o zespole Łzy? Poznaj 3 ciekawostki na temat jego twórczości.

  1. Lider zespołu Łzy ma na swoim koncie ponad 200 utworów
  2. Utwór Agnieszka został zainspirowany prawdziwą historią
  3. W zespole Łzy kilkukrotnie zmieniała się wokalistka

1. Lider zespołu Łzy ma na swoim koncie ponad 200 utworów

Adam Konkol rozpoczął swoją karierę jako muzyk ponad 25 lat temu. W tym czasie zyskał on popularność jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich kompozytorów piosenek. Na swoim koncie ma on wydanych 8 albumów muzycznych — m.in. W związku z samotnością, Słońce, Jesteś jaki jesteś, Nie czekaj na jutro i Bez słów… Do jego najbardziej znanych singli należą takie utwory jak Agnieszka, Narcyz, Życie jest piękne czy też Niebieska sukienka. Jeśli chcesz, aby Adam Konkol i jego grupa uświetnili imprezę piosenkami ze szczytów list przebojów, kontakt do zespołu Łzy znajdziesz na lzyofficial.pl. Za swoją twórczość lider i założyciel zespołu Łzy otrzymał 8 złotych płyt, 6 platynowych i jedną diamentową za piosenkę Dziś Ci to powiem, którą skomponował dla zespołu Exaited.

Od kilku lat Adam Konkol odnajduje się tworzeniu utworów w klimacie muzyki disco polo. W ciągu swojej działalności wielokrotnie współpracował z innymi polskimi artystami — takimi jak Paulla, Alexandra, Kuba Jaźwiecki, Marcin Miller i Dawid Narożny — pisząc dla nich piosenki, które później okazywały się prawdziwymi hitami.

2. Utwór Agnieszka został zainspirowany prawdziwą historią

Jednym z najsłynniejszych hitów zespołu jest piosenka Agnieszka. Utwór został wydany w 2000 roku i bardzo szybko znalazł się na szczycie listy przebojów. Lider zespołu Łzy Adam Konkol tworząc tę piosenkę, nie spodziewał się jednak, że zyska ona tak ogromną popularność i po latach wciąż będzie wybrzmiewać w głowach wielu ludzi. Do napisania utworu Agnieszka zainspirowała go letnia przygoda z jego młodości.

Gdy Adam Konkol miał 16 lat wyjechał na wakacje do Wisły, gdzie poznał pewną dziewczynę, która od razu wpadła mu w oko. Spędzili oni ze sobą wiele miłych chwil i planowali kontynuować znajomość po powrocie do swoich domów. Jednak dziewczyna wkrótce przestała odpisywać na wiadomości, a obecny lider zespołu Łzy szybko o niej zapomniał. Po 20 latach od napisania piosenki Agnieszka Adam Konkol postanowił stworzyć drugą wersję tego utworu pod tytułem Agnieszka 2.0 – Była mroźna zima, która jest kontynuacją tej historii sprzed lat.

3. W zespole Łzy kilkukrotnie zmieniała się wokalistka

W ciągu lat zdobywania popularności skład zespołu Łzy parę razy ulegał zmianie. Przez 14 lat śpiewała w nim Ania Wyszkoni, jednak w 2010 roku postanowiła rozpocząć solową karierę i opuściła grupę. Później współpracę z zespołem podjęła Sara Chmiel. Obecnie wokalistą zespołu Łzy jest Paulina Titkin, której głos można usłyszeć m.in. w nowej wersji Agnieszki.

Adam Konkol i jego zespół zdecydowanie mają bogatą historię, a ich piosenki cieszą się niesłabnącą popularnością w rozgłośniach radiowych, na platformach streamingowych i w serwisie YouTube. Daj znać w komentarzu, czy znałeś wszystkie przedstawione ciekawostki na temat działalność zespołu.

4 maja 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.