Turystyka

Jak latać za grosze? 6 pomysłów jak zabukować bilet i nie zbankrutować

Wydaje Ci się, że właśnie nadarzyła się super okazja, by kupić bilet? Uważaj, ponieważ ta zawoalowana „taniość” wcale może się tak nie przedstawiać – dolicz do kosztu biletu koszt przewozu bagażu, prawo wejścia na pokład, ubezpieczenie, płatność kartą kredytową. Są jednak sposoby, wyeliminować część kosztów, wymagają jednak czasu, by serfować po Internecie. Zobacz, kiedy najlepiej kupić bilet i kiedy podróżować.

1. Wybierz last minute

Jeśli nie masz sprecyzowanych pomysłów na spędzenie wakacji w konkretnym miejscu i terminie, last minute może okazać się dla Ciebie kuszącą propozycją. Unikniesz lotów w terminie, w którym wszyscy ludzie podróżują (wakacje, ferie). Last minute to jednak wartościowa oferta, która obejmuje też niezmienną cenę. Minusem ofert last minute jest to, że trzeba wyłożyć całą sumę pieniędzy, nie można rozłożyć jej na raty. Mimo, że oferta last minute nie obejmuje pełnego katalogu, jeśli masz możliwość (np. jesteś singlem lub pracujesz w wolnym zawodzie), przemyśl tę opcję.

Terminal w Lublinie

2. Lataj z lotnisk zagranicznych

Huby czyli europejskie lotniska przesiadkowe z dużą ilością połączeń do większości krajów świata, mają niejednokrotnie tańsze linie lotnicze niż polskie porty. Jeśli zdecydujesz się na podróż tanimi liniami, miej na względzie, że samoloty tych linii lądują na lotniskach peryferyjnych, dojazd do centrum może również Cię kosztować. Dlatego sprawdź najpierw cenę dojazdu z miejsca peryferyjnego do centrum.

3. Pakuj bagaż podręczny

Bagaż podręczny możesz przewieźć bezpłatnie (linie Rynair pozwalają zabrać ze sobą bagaż podręczny o wadze 10 kg). Jest to lepiej opłacalne, ponieważ jeśli masz krótki czas przesiadek między samolotami, Twój normalnej wielkości bagaż może być dostarczony dopiero za kilka dni.

4. „Poluj” i rezerwuj

Jeśli zobaczysz jakąś promocję godną zainteresowania, nie zastanawiaj się tylko rezerwuj. W tym wypadku działając szybko zyskasz. Ceny lotów zmieniają się tak prędko, ze za kilka minut ta sama okazja może przestać nią być.

5. Podróżuj kiedy inni nie latają

Jeśli wybierzesz termin, w którym inni ludzie rzadko podróżują, na pewno zapłacisz mniej za bilety lotnicze. Takimi terminami są październik, listopad, luty, kwiecień. Bardzo często także środek tygodnia jest terminem, w którym można „upolować” tańszy bilet, nie jest to jednak regułą, ponieważ często w dniach takich jak wtorek czy środa podróżują biznesmeni. Niektóre stolice europejskie mają droższe bilety od poniedziałku do piątku, a tańsze w weekendy.

Lecący samolot na szafirowym tle

6. Przesiadaj się

Jeśli nie boisz się wielogodzinnego oczekiwania na kolejny samolot, wybierz lot z przesiadkami. Obecnie na wielu lotniskach oferuje się turystom zwiedzanie miasta w czasie przesiadki. Wystarczy, że wsiądziesz w pociąg lub autobus i zwiedzisz dodatkowo kilka muzeów czy ciekawych zabytków.

Szukając biletów lotniczych, korzystaj z polskich i zagranicznych wyszukiwarek. Najlepiej znajdź połączenie do dużego miasta, a potem szukaj połączenia docelowego do interesującego Cię miejsca.

24 lutego 2016

1 komentarz do “Jak latać za grosze? 6 pomysłów jak zabukować bilet i nie zbankrutować”

  1. Fajne porady. Ja sobie odpuszczam latanie właśnie w tej myśli, że mnie nie stać, ale wskazówki zawarte w tym artykule może to zmienią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.