Dziecko, Rozrywka, Społeczeństwo

Budowa sali zabaw dla dzieci – od czego zacząć?

Sala zabaw to świetny pomysł na dochodowy biznes. Rodzice coraz częściej szukają sposobu na zorganizowanie dzieciom aktywnego czasu, aby nie siedziały przed komputerem czy telefonem. Dlatego bawialnie i sale zabaw dla dzieci, cieszą się ogromną popularnością. Od czego zacząć swoją przygodę z prowadzeniem sali zabaw? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jaki lokal na salę zabaw dla dzieci?

Przede wszystkim, trzeba zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca, w którym otworzymy naszą salę zabaw. Lokal powinien mieć stosunkowo dużą powierzchnię i znajdować się w dogodnej lokalizacji tak, aby nikt nie miał problemu z jego znalezieniem. Przez dobrą lokalizację rozumiemy centra handlowe czy lokale na osiedlach mieszkaniowych, czyli miejsca o dużym natężeniu ruchu. Gdy znajdziemy odpowiednie miejsce, wówczas należy przystąpić do opracowania planu. Budowa sali zabaw zaczyna się od dobrego projektu, zobacz je na www.go2fit.pl, który zakłada organizację całej powierzchni, wybór wyposażenia oraz zachowanie wszelkich norm i przepisów bezpieczeństwa. Im większa powierzchnia lokalu, tym lepiej, ponieważ wykonawca zatrudniony do zaprojektowania sali zabaw, ma większe pole do popisu.

Dzięki dużej powierzchni możliwe jest także zorganizowanie kącika dla rodziców, z którego mogą oni obserwować swoje pociechy, pijąc przy tym dobrą kawę i czytając gazetę. Mogą również uczestniczyć w zabawie razem z dziećmi. Dla maluchów jest to wtedy jeszcze większa frajda. Z tego powodu ogromnym uznaniem cieszą się rodzinne sale zabaw gdzie rodzice i opiekunowie również mogą brać udział w zabawach. Dlatego tak ważny jest odpowiedni projekt który, oprócz samego wyposażenia, zakładać będzie dodatkowe opcje.

Mała dziewczynka w domku

Jakie wyposażenie do sali zabaw?

Sprzęty, na których mają bawić się dzieci, muszą być bezpieczne oraz posiadać wymagane atesty do zabawy. Ich wybór musi być podyktowany wielkością pomieszczenia, dlatego wyposażenie najczęściej jest robione na zamówienie. Urządzenia mają przede wszystkim być ciekawe dla dzieci i zachęcać je do zabawy. Poziom trudności nie powinien być ani za łatwy, ani za trudny. Ważne, aby dostosować go do dzieci w różnym przedziale wiekowym.

Największą atrakcję z pewnością stanowić będą:

  • zjeżdżalnie,
  • tunele o różnym stopniu nachylenia i różnej długości,
  • baseny z piłkami,
  • piankowe klocki,
  • dmuchane zamki,
  • place zabaw dla niemowlaków,
  • ścianki wspinaczkowe,
  • tyrolka,
  • ruchome kładki.

Dużą popularnością i zainteresowaniem wśród dzieci, cieszą się również wiszące, leżące czy wystające z podłogi bądź sufitu wałki z gąbki, czy sznurowane kratownice do wspinaczki.

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Nie chodzi tu tylko o atestowane sprzęty, ale przede wszystkim o odpowiedni personel. Wykwalifikowani pracownicy odpowiedzialni są za stały nadzór i pilnowanie dzieci podczas zabawy. Muszą wykazywać się dużą dawką cierpliwości, ponieważ dzieciom bawiącym się na sali zabaw często towarzyszy przekonanie, że wszystko im wolno i zwyczajnie nie uważają na siebie. Wówczas to właśnie opiekun musi pilnować, aby dzieci bawiły się w sposób bezpieczny i nie zrobiły sobie krzywdy. Swoim nastawieniem muszą ich również zachęcać do kolejnych wizyt.

Początki bawialni są zazwyczaj ciężkie. Niech nikogo nie zniechęca początkowa niska frekwencja, ponieważ na każde rozkręcenie biznesu, potrzeba czasu, nawet kilku miesięcy. Trzeba zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie, aby zarówno dzieci, jak i ich rodzice czuli, że jest to właściwe miejsce, do którego chcą przychodzić.

15 listopada 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.