Dom i Ogród

Narożnik pokojowy – dlaczego narożniki pokojowe cieszą się popularnością?

Narożniki pokojowe cieszą się bardzo dużą popularnością, w związku z czym często można je spotkać w salonach domów i mieszkań. Nadają się zarówno do małych jak i dużych pomieszczeń, a ich ogromną zaletą jest wielofunkcyjność. Dlaczego jeszcze warto wybrać narożnik do swojego mieszkania i czym kierować się dokonując takiego zakupu?

Na co zwracać uwagę kupując narożnik?

Przede wszystkim należy upewnić się jakie wymiary powinien mieć narożnik. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy nie dysponujemy zbyt wielką powierzchnią. Dzięki temu, jaki kształt posiada tego typu kanapa, możemy ustawić ją w rogu pomieszczenia, co sprawia, że nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca, a do tego powiększa optycznie pomieszczenie. W dodatku niektórzy producenci jak na przykład www.meblewersal.pl/122-narozniki-pokojowe oferują narożniki pokojowe lewo lub prawostronne.

Kolejną istotną kwestią jest to, czy dany narożnik ma funkcje spania. Wiele modeli dostępnych na rynku posiada skrzynię na pościel, a do tego jest rozkładana, co jest niezwykle praktyczne zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Oczywiście wybrać możemy również narożnik, który będzie wyłącznie służył do siedzenia, jego konstrukcja może być wtedy mniej masywna.

Zalety narożników pokojowych

Oprócz kwestii, o których już wspominaliśmy, a więc możliwość dopasowania narożnika do nawet bardzo małych pomieszczeń, warto zwrócić uwagę także na inne zalety. Nie bez powodu narożniki najczęściej stawiane są w salonie naprzeciwko telewizora. Tego rodzaju mebel daje możliwość wyciągnięcia nóg podczas oglądania telewizji, takiego komfortu nie zapewni żadna zwykła kanapa. Ponadto może na nim siedzieć znacznie więcej osób, a kształt narożnika sprawia, że są zwróceni do siebie przodem, co jest niezwykle wygodne podczas rozmowy oraz innych form spędzania wspólnie czasu w gronie domowników lub przyjaciół.

wnętrze mieszkania

Rodzaje narożników

Rodzajów narożników jest bardzo dużo, zwykle różnią się między sobą szczegółami, ale można wyróżnić dwa podstawowe kształty „U” oraz „L”. Kształt litery „L” jest najpopularniejszy i wykorzystuje się go w sytuacji, gdy mebel ten chcemy umieścić w kącie pokoju, aby zajmował jak najmniej miejsca. Kształt litery „U” natomiast występuje w różnych wariacjach i świetnie sprawdza się w dużych pomieszczeniach, gdyż zajmuje sporo miejsca, a przy tym daje możliwość korzystania z niego wielu osobom jednocześnie.

Narożniki różnią się między sobą także materiałem obicia. Jeśli chodzi o meble tego typu z funkcją spania, to najczęściej wybierane są tkaniny tapicerskie oraz ekoskóra. Istnieje również możliwość zakupu narożnika z prawdziwej skóry, jednak wiąże się to ze znacznie wyższym kosztem. Materiały tapicerskie mają wiele zalet, są bardzo wytrzymałe, miłe w dotyku i można je wyprać. Ekoskóra natomiast uważana jest za elegancką i plamoodporną, niestety zdarza się, że pojawiają się na niej szybko przetarcia oraz pęknięcia.

23 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.