Dom i Ogród

Narożnik pokojowy – dlaczego narożniki pokojowe cieszą się popularnością?

Narożniki pokojowe cieszą się bardzo dużą popularnością, w związku z czym często można je spotkać w salonach domów i mieszkań. Nadają się zarówno do małych jak i dużych pomieszczeń, a ich ogromną zaletą jest wielofunkcyjność. Dlaczego jeszcze warto wybrać narożnik do swojego mieszkania i czym kierować się dokonując takiego zakupu?

Na co zwracać uwagę kupując narożnik?

Przede wszystkim należy upewnić się jakie wymiary powinien mieć narożnik. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy nie dysponujemy zbyt wielką powierzchnią. Dzięki temu, jaki kształt posiada tego typu kanapa, możemy ustawić ją w rogu pomieszczenia, co sprawia, że nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca, a do tego powiększa optycznie pomieszczenie. W dodatku niektórzy producenci jak na przykład www.meblewersal.pl/122-narozniki-pokojowe oferują narożniki pokojowe lewo lub prawostronne.

podobne:  Jak urządzić małą kuchnię? Aranżacja niewielkiego pomieszczenia

Kolejną istotną kwestią jest to, czy dany narożnik ma funkcje spania. Wiele modeli dostępnych na rynku posiada skrzynię na pościel, a do tego jest rozkładana, co jest niezwykle praktyczne zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Oczywiście wybrać możemy również narożnik, który będzie wyłącznie służył do siedzenia, jego konstrukcja może być wtedy mniej masywna.

Zalety narożników pokojowych

Oprócz kwestii, o których już wspominaliśmy, a więc możliwość dopasowania narożnika do nawet bardzo małych pomieszczeń, warto zwrócić uwagę także na inne zalety. Nie bez powodu narożniki najczęściej stawiane są w salonie naprzeciwko telewizora. Tego rodzaju mebel daje możliwość wyciągnięcia nóg podczas oglądania telewizji, takiego komfortu nie zapewni żadna zwykła kanapa. Ponadto może na nim siedzieć znacznie więcej osób, a kształt narożnika sprawia, że są zwróceni do siebie przodem, co jest niezwykle wygodne podczas rozmowy oraz innych form spędzania wspólnie czasu w gronie domowników lub przyjaciół.

podobne:  Lodówki z zamrażalnikiem - kiedy warto kupić lodówkę razem z zamrażalnikiem?

wnętrze mieszkania

Rodzaje narożników

Rodzajów narożników jest bardzo dużo, zwykle różnią się między sobą szczegółami, ale można wyróżnić dwa podstawowe kształty „U” oraz „L”. Kształt litery „L” jest najpopularniejszy i wykorzystuje się go w sytuacji, gdy mebel ten chcemy umieścić w kącie pokoju, aby zajmował jak najmniej miejsca. Kształt litery „U” natomiast występuje w różnych wariacjach i świetnie sprawdza się w dużych pomieszczeniach, gdyż zajmuje sporo miejsca, a przy tym daje możliwość korzystania z niego wielu osobom jednocześnie.

Narożniki różnią się między sobą także materiałem obicia. Jeśli chodzi o meble tego typu z funkcją spania, to najczęściej wybierane są tkaniny tapicerskie oraz ekoskóra. Istnieje również możliwość zakupu narożnika z prawdziwej skóry, jednak wiąże się to ze znacznie wyższym kosztem. Materiały tapicerskie mają wiele zalet, są bardzo wytrzymałe, miłe w dotyku i można je wyprać. Ekoskóra natomiast uważana jest za elegancką i plamoodporną, niestety zdarza się, że pojawiają się na niej szybko przetarcia oraz pęknięcia.

podobne:  Jak odnowić meble kuchenne?
23 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *