Dom i Ogród

Łóżko do pokoju dziecka, nastolatka, singla? Jak wybrać wygodne łóżko jednoosobowe?

Łóżko to najważniejszy mebel zarówno w sypialni, jak i w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym. Należy dobrze dopasować je do wieku, wzrostu, ale i potrzeb danej osoby. W przypadku nastolatków, dzieci i singli sprawdzają się łóżka jednoosobowe. Na co uważać przy ich wyborze? Jakie powinno być wygodne łóżko jednoosobowe?

Łóżko pojedyncze – dla kogo?

Łóżko jednoosobowe ma konkretne zastosowanie i nie jest ono małe. Przeważnie takie meble stanowią wyposażenie pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Służą one również singlom lub osobom starszym. Chętnie wybierane są do niewielkich mieszkań, w których każdy metr kwadratowy jest cenny. Łóżko jednoosobowe z pojemnikiem dobrze sprawdzi się w małym pokoju, nie zajmie dużo miejsca, a przy tym zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania pościeli.

Pokój dziewczynki

Jakie łóżko pojedyncze wybrać?

Łóżka jednoosobowe dostępne są w kilku wersjach. Biorąc pod uwagę materiał, z którego zostały wykonane, wymienić można łóżka jednoosobowe drewniane, łóżka jednoosobowe metalowe i łóżka jednoosobowe z płyty meblowej. Na tym jednak nie koniec. Meble te mogą różnić się między sobą dodatkowymi udogodnieniami czy wyglądem. W sprzedaży są łóżka jednoosobowe z pojemnikiem na pościel, łóżka pojedyncze z szufladami, łóżka tapicerowane. Zróżnicowany jest też rozmiar tych mebli, nie mają one jednego konkretnego wymiaru, najczęściej można kupić je w wersji 80 × 200 cm, 90 × 200 cm, 100 × 200 cm lub 120 × 200 cm.

podobne:  Co na prezent ślubny? Pomysły na praktyczne prezenty ślubne

Łóżko jednoosobowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Łóżka pojedyncze zazwyczaj kupowane są do pokojów, które nie mają dużego metrażu. Trzeba więc zwrócić uwagę na powierzchnię, jaką dysponujemy, żeby wybrać odpowiedni rozmiar łóżka. Należy rozsądnie rozplanować układ mebli w pokoju i zdecydować, jak duże łóżko może stanąć w pokoju. Warto przy tym wziąć pod uwagę dodatkowe udogodnienia takich mebli. Niektóre z nich są wyposażone w dodatkowe pojemniki lub szuflady, w których schować można pościel, tekstylia lub inne rzeczy. Jeśli natomiast wybieramy mebel do pokoju dziecięcego, w przypadku młodszych pociech sprawdzą się łóżka pojedyncze z barierkami, które zabezpieczą dziecko przed wypadnięciem podczas snu.

W wyborze łóżka istotny jest również materac. Takie meble mogą być sprzedawane w komplecie z materacem lub bez niego. Na co lepiej się zdecydować? To zależy. Przeważnie łóżko z materacem jest tańszą opcją. W dodatku nie trzeba tracić czasu na poszukiwania dodatkowej rzeczy do wyposażenia tego mebla. Niestety zdarza się, że dołączane materace mogą być słabej jakości, co wpłynie negatywnie na komfort snu. Jeśli więc mamy konkretne upodobania co do twardości materaca czy jego dopasowania do sylwetki, wówczas lepiej kupić samą ramę łóżka i poszukać do niej odpowiedniego wypełnienia.

podobne:  Łóżko młodzieżowe - jakie kupić aby zadowolić nastolatka?

Podczas zakupu łóżka pojedynczego, należy też zwrócić uwagę na jego stabilność i jakość wykonania. Dotyczy to zarówno mebli drewnianych, jak i metalowych. Warto sprawdzić, czy wybrane łóżko nie chwieje się i czy zostało odpowiednio zabezpieczone. Ma to szczególne znaczenie przy wyborze łóżek z drewna, które powinny zostać zakonserwowane, by były bezpieczne w użytkowaniu i służyły przez lata.

20 maja 2020

2 komentarze do “Łóżko do pokoju dziecka, nastolatka, singla? Jak wybrać wygodne łóżko jednoosobowe?”

  1. U dziecka liczy się to, jaką ma wysokość łóżko. Nasza córka wciąż spada ze swojego. Dlatego ma właśnie niskie łóżko domek.

  2. Tak, za wysokie łóżko to największa przeszkoda, w sumie zarówno dla dziecka, jak i dla starszej osoby. Ja sama lubię wysokie łóżka, ale na razie nie mam problemu ze wspinaniem się na nie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.