Dom i Ogród, Dziecko

Łóżko młodzieżowe – jakie kupić aby zadowolić nastolatka?

Zdrowy sen jest ważny dla człowieka w każdym wieku, jednak w przypadku młodych ludzi powinniśmy przykładać szczególną wagę do tego, na czym śpią. Niezwykle ważna jest nie tylko ich wygoda, ale również to, czy łózko wpływa pozytywnie na rozwój szkieletu nastolatków. Co zatem trzeba brać pod uwagę kupując łóżko młodzieżowe i gdzie szukać tego niezwykle istotnego mebla? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Gdzie szukać łóżka dla nastolatka?

Łóżka młodzieżowe znajdują się w ofercie większości sklepów meblowych. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu mebel powinien być wytrzymały, dlatego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na propozycje renomowanych producentów. Łóżka młodzieżowe ma w ofercie sklep atbmeble.pl, na którego stronie internetowej można zapoznać się z różnorodnymi modelami.

podobne:  Wyprzedaże materiałów budowlanych, czego i kiedy szukać na wyprzedażach?

Jeśli nasza pociecha ma jakieś specjalne życzenie związane z wyglądem łóżka lub jego funkcjonalnością, to można również zlecić wykonaniem takiego mebla specjalnej firmie wykonującej tego typu rzeczy na zamówienie.

pokój nastolatka

Łóżko młodzieżowe – jak wybrać?

Przede wszystkim w zakupach powinno brać udział nasze dziecko. Dla nastolatka to bardzo ważne, by mieć wpływ na to, jak będzie wyglądał jego pokój oraz znajdujące się w nim meble. Bardzo istotną kwestią jest wielkość łóżka. W przypadku starszych dzieci i młodzieży mebel ten powinien mieć wielkość przynajmniej 80 × 200 cm, jednak najbardziej komfortowe są te o rozmiarach 120 × 200 cm. Bardzo często nastolatki są wzrostu dorosłych, dlatego ich łóżko powinno być tych samych rozmiarów, co łóżka osób dorosłych. Oczywiście dużo zależy od wielkości pokoju naszej pociechy.

podobne:  Co na prezent ślubny? Pomysły na praktyczne prezenty ślubne

Szukając odpowiedniego łóżka młodzieżowego warto zwrócić uwagę także na materiały, z których są wykonane te meble. Najlepszym materiałem jest rzecz jasna drewno. Znaczenie ma również wysokość, która powinna być taka, żeby dziecko mogło swobodnie dotykać nogami ziemi siedząc i wygodnie wstać. Ostatnim, jednocześnie bardzo istotnym elementem jest materac, który musi dawać prawidłowe podparcie dla kręgosłupa.

Rodzaje łóżek młodzieżowych

Wśród propozycji łóżek dla nastolatków znajdziemy klasyczne, jednoosobowe łóżka, tapczany, łóżka z szufladami, z półkami, antresole oraz łóżka tapicerowane. Wybór konkretnego rodzaju jest bardzo często uzależniony od wielkości pokoju dziecka. Jeśli mamy do czynienia z naprawdę małym metrażem, to antresola jest dobrym rozwiązaniem, gdyż pod nią można ustawić biurko i tym samym maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

podobne:  Sposoby na kaca - co jest dobre na kaca?

Praktycznym rozwiązaniem jest łóżko z szufladami, gdyż gwarantuje ono największą wygodę, a przy tym zapewnia dodatkowe miejsce na schowanie rzeczy, co w przypadku nastolatków lubiących gromadzić różnego rodzaju pamiątki i gadżety jest bardzo ważne. W przypadku wyboru tapczanu należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy jest wygodny oraz, czy posiada solidny system rozkładania, który wytrzyma nawet w sytuacji, gdy będzie wykorzystywany codziennie.

27 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.