Dom i Ogród

Serwis jacuzzi, saun lub urządzeń SPA – dlaczego zlecamy fachowcom?

Chyba większość z nas marzy o mini SPA we własnym domu. A gdy już dorobimy się jacuzzi, sauny lub innych urządzeń, musimy w odpowiedni sposób o nie zadbać. Ale jak to robić?

Samodzielna naprawa czy wzywanie fachowców?

Jak zepsuje nam się w domu instalacja wodno-kanalizacyjna, wzywamy hydraulika. Coś z elektryką szwankuje? Dzwonimy od razu po fachowca – nikt rozsądny, bez odpowiedniego wykształcenia, nie zaczyna w końcu „grzebać” w kablach i kabelkach. Pralkę szlag trafił? Zaraz oddajemy ją do serwisu. I tak można by wymieniać w nieskończoność…

W przypadku różnych sprzętów domowych często korzystamy z usług fachowców. Nie mając odpowiedniej wiedzy, nie podejmujemy się naprawy urządzeń, ponieważ możemy jeszcze bardziej zepsuć sprzęt, a to w znaczny sposób podniesie wysokość wydatków. Nie inaczej powinno być w przypadku urządzeń SPA. Serwis wanny spa lub jacuzzi należy zlecić specjalistom (np. actigroup.pl), ponieważ te urządzenia wyposażone są w zaawansowaną elektronikę oraz skomplikowane mechanizmy i bez odpowiedniej znajomości sprzętu, zwyczajnie sobie z tym nie poradzimy. A dlaczego jeszcze warto oddać sprzęt do profesjonalnej naprawy?

Sauna drewniana parowa

Oszczędność czasu

Czy mieliście kiedyś tak, że zabraliście się za reperację urządzenia, która ciągnęła się przez kilka następnych dni? Wybebeszyliście cały środek i nagle okazało się, że nie mieliście odpowiedniego narzędzia lub konkretnej części i pędziliście do sklepu budowlanego, żeby zdążyć przez zamknięciem? Pewnie większość z Was przypomina sobie taką sytuację…

Wiele osób ma opory przed oddawaniem sprzętu na serwis, ponieważ myśli, że będzie to trwało w nieskończoność. A przecież my to zrobimy szybciej (pod warunkiem, że potrafimy i nie zepsujemy czegoś bardziej). W praktyce jednak profesjonalne i nowoczesne firmy posiadają prężnie działający dział serwisowy. Serwisanci przyjeżdżają do domu klienta w najbliższym możliwym terminie, często z gotową już diagnozą i co za tym idzie – odpowiednimi częściami i narzędziami (jeśli mają dużą wiedzę na temat saun lub jacuzzi, to wystarczy im opis problemu, by móc ocenić, co trzeba z nim zrobić). Dlatego cały okres naprawy (wraz z oczekiwaniem na przyjazd serwisanta), jest w rzeczywistości dużo krótszy, niż wtedy, kiedy mielibyśmy się tego podjąć na własną rękę.

Oszczędność pieniędzy

Pozornie może wydawać się to nielogiczne. W końcu o ile urządzenie nie jest objęte gwarancją lub gwarancja nie przysługuje ze względu rodzaj uszkodzenia, to serwisantowi trzeba zapłacić. Więc gdzie ta oszczędność?

Po pierwsze, koszt części. Firmy zajmujące się sprzedażą oraz serwisem jacuzzi lub saun posiadają części, których koszt zakupu w ich wypadku jest o wiele niższy, niż wtedy, kiedy chcielibyśmy zamówić to na własną rękę. A po drugie, skuteczność. Naprawiając sami tak skomplikowane urządzenie, możemy dodatkowo coś uszkodzić. A wtedy cena reperacji wzrasta. Dlatego lepiej od razu skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty. Można też poprosić wcześniej o wstępną wycenę usługi.


Podsumowując: wzywając fachowca oszczędzamy czas, pieniądze i mamy pewność, że nasze, bądź co bądź kosztowne, urządzenia będą w pełni sprawne, tak samo, jak bezpośrednio po zakupie. Dlatego warto zapomnieć o samodzielnych naprawach i związanej z nimi pozornej oszczędności.

27 października 2016

1 komentarz do “Serwis jacuzzi, saun lub urządzeń SPA – dlaczego zlecamy fachowcom?”

  1. Na takim sprzęcie to ja się nie znam, za nic sam serwisem bym się nie zajmował. Lepiej jednak oddać to fachowcom, tak jak przy serwisowaniu samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.